Як обрати бензопилу для дачі або будинку

Раздел - Обзор

Як обрати бензопилу для дачі або будинку

Бензопила сьогодні - це той інструмент, який є незамінним не тільки для одеських комунальних служб, які займаються спилом сухих дерев та гілок, не тільки на виробництві чи у сільскому господарстві, де треба заготовити великий об'єм дров, але й істотно полегшує роботу, яка виконується вдома або на дачі.

Так, сучасний ринок будматеріалів в Україні пропонує величезний асортимент бензопил, які відрізняються між собою за такими характеристиками, як вага, потужність, а також вартість. Залежно від цих характеристик всі бензопили умовно поділяються на три класи, які є визначальними для сфери застосування того чи іншого електроінструменту.

Види бензопил.

  1. Побутові.
  2. Напівпрофесійні.
  3. Професійні.

Побутові бензопили (або як їх ще називають сучкорізи) - це, як правило, інструменти, які мають малу потужність і використовуються для роботи лише час від часу: в середньому таку бензопилу можна експлуатувати близько 20 годин на місяць (тобто в день по 40 хвилин ). Вони підійдуть для того, щоб заготовити дрова, обрізати садові дерева або спиляти невелике дерево. Така пила характеризується мінімумом функціональних можливостей, які необхідні для роботи, а також невисокою потужністю. Серед достоїнств бензопил такого класу можна відзначити їх мала вага і зручність в зверненні при роботі. Найдешевша побутова бензопила коштує в Україні - 1263 гривень. Це китайська пила з українською назвою «Свiтязь БП-4500М».

Як обрати бензопилу для дачі або будинку

Напівпрофесійні бензопили вважаються найбільш універсальними в асортименті цих електроінструментів. За допомогою бензопил такого класу можна виконувати роботи будь-якої складності - починаючи нескладними ремонтно- будівельними і закінчуючи валянням дерев. Напівпрофесійні пилки користуються величезним попитом серед українських споживачів завдяки своїй досить високої продуктивності при невисокій вартості. Єдиним слабким місцем бензопил такого класу вважається неможливість тривалого їх використання: до 10 годин на добу. Через недостатню міцність конструкції, така бензопила може працювати не більше 3 годині на день.

Професійні бензопили виготовляються з використанням сучасних матеріалів, які відрізняються своєю міцністю і зносостійкість. Тут можно подивитись які ціни на такі бензопили в Україні. В середньому ціни коливаються від 3 до 18 тисяч гривень.

Ресурс професійних бензопил коливається в межах 1200-2000 мотогодин, а завдяки своїй високій потужності і міцності, вони протягом року щодня можуть працювати протягом 10-12 годин на добу. Бензопили такого класу в основному застосовуються в лісовому господарстві, на виробництві, а також в роботі комунальних служб.

Як обрати бензопилу для дачі або будинку

Отже, для того щоб при покупці бензопили не загубитися в різноманітті запропонованих варіантів, перш за все, слід керуватися обсягом і характером тих робіт і умов, в яких буде використовуватися бензопила.

Як обрати бензопилу для дачі або будинку

Потужність та вага інструменту.

Велика потужність для бензопили, яка використовується в домашньому господарстві - не є головною характеристикою. Так, виробники не прагнуть значно збільшити потужність побутових моделей, оскільки це неминуче призведе до збільшення їх ваги. Для професійних моделей також дуже важливим є співвідношення вага/потужність інструменту, оскільки від цього параметра залежить зручність в процесі експлуатації, а значить і якість та обсяг виконаної роботи.

Потужностні характеристики класу професійних бензопил мають значно більше варіацій (від 2 до 6 кВт), ніж побутові моделі. Це можна пояснити різноманітністю тих умов, в яких той чи інший інструмент використовується (стовбури дерев різної товщини, тверда або мерзла деревина).

В тих випадках, коли доводиться мати справу з мерзлою та твердою деревиною, то краще використовувати особливо витривалі бензопили, які відрізняються високою потужністю.

Песни про Одессу

Песни про Одессу

Коллекция раритетных, колоритных и просто хороших песен про Одессу в исполнении одесситов и не только.

Отдых в Одессе

Отдых в Одессе

Одесские пляжи и курорты; детский и семейный отдых; рыбалка и зелёный туризм в Одессе.

2ГИС онлайн

Дубль Гис

Интерактивная карта Одессы. Справочник ДубльГис имеет удобный для просмотра интерфейс и поиск.

Одесский юмор

Одесский юмор

Одесские анекдоты истории и диалоги; замечательные миниатюры Михаила Жванецкого и неповторимые стихи Бориса Барского.