Доглядаємо правильно за сходами з дерева

Раздел - Обзор

Вироби з деревини мають естетичний зовнішній вигляд та приємні в експлуатації. Тому грамотний догляд за дерев'яними сходами є обов'язковою умовою їх тривалої служби. Адже частота і сила механічних впливів на них визначають досить швидкий знос сходів всередині будинку, і при недостатньому догляді вони можуть швидко вийти з ладу. Наведені в статті поради допоможуть зберегти їх привабливий зовнішній вигляд та запобігти швидкому погіршенню стану деревини.

Правильний догляд за дерев'яними сходами

Що варто пам'ятати?

Процес догляду за сходами всередині будинку полягає в своєчасному ремонті, усуненні пошкоджень, фарбуванні та обробки антисептиками. Однак важливим є грамотний вибір таких сходів. Адже значне навантаження на них, постійна експлуатація, висока ймовірність виникнення пошкоджень дерева, з якого вони виготовлені, - все це впливає і характерно для будь-яких виробів з деревини.

Правильно вибираємо та купуємо

Оскільки сходи з дерева виготовляється з урахуванням великих навантажень, які вони будуть отримувати в процесі експлуатації, їх вибір та виготовлення повинні виконуватися грамотно. Міцна конструкція, перевірений виробник з позитивною репутацією, вибір надійного матеріалу з достатньою обробкою - саме ці критерії слід брати за основу при виготовленні сходів. Про різновиди сходів та етапи віготовленняя можно детальніше прочитати, якщо перейти за посиланням.

Міцні види деревини, наприклад, дуб, грамотна конструкція, правильна експлуатація дозволять звести до мінімуму ймовірність пошкодження сходів. Догляд за дерев'яними сходами в цьому випадку буде відносно легким і незначним. Правильність складання і грамотний вибір конструкції сходових маршів забезпечують їх стійкість. А стійки сходи менш схильні до механічних пошкоджень, які виникають внаслідок неправильної зборки або порушень в розробці конструкції.

Правила догляду

Оскільки деревина має властивість «дихати» протягом тривалого часу після вирубки лісу, вироби з неї схильні до деформацій. Вбираючи вологу з навколишнього повітря, дерев'яні вироби (і сходи в тому числі) змінюють форму і навіть розмір. Пам'ятаючи про це, слід в будинках з дерев'яними сходами підтримувати постійний рівень вологості. Це дозволить попередити деформацію і розрив ступенів, поручнів та інших конструктивних частин дерев'яних сходів.

Правильний догляд за дерев'яними сходами

Доречі виробник дерев'яних сходів в Одесі дає свої поради по догляду за дерев'яними сходами. До них відносяться:

  • Час встановлення сходів. Найкраще ставити їх вже тоді, коли основні етапи ремонту закінчені. В цей час в приміщенні вже встановлюється постійна температура і вологість, що особливо важливо для дерев'яних сходів.

  • Прибирання сходів. Як будь-яку поверхню в будинку, сходи необхідно регулярно прибирати. Видалення пилу з допомогою віника, щітки або пилососа не робить негативного впливу на неї. А миття слід проводити з мінімальною кількістю води. Усмоктуючись в дерев'яні деталі, вода викликає їх деформацію і поступове руйнування. Краще обмежитися протиранням поверхонь вологою ганчіркою з миючим засобом.

  • Обробка проти грибка. Використовуючи спеціальні засоби, що володіють протигрибковим дією, можна зберегти привабливий зовнішній вигляд і всі якості сходів. Частота проведення такої обробки - 1 раз на рік.

  • Обробка сходів поліролью з натуральним складом. Віск, що входить до неї, забезпечить надійний захист і відлякає шкідників, а здатність зберігати блиск надасть більш доглянутий вигляд.

  • Надмірно сухе повітря та перепад температури (наприклад, в разі, якщо на зиму будинок залишається нежитловим і не включається опалення) вкрай негативно діє на дерево. Сходи можуть почати розтріскуватися та деформуватися. Для запобігання цьому слід підтримувати однакову температуру, не допускаючи протягів і занадто низькій вологості повітря.

Добре зарекомендувало себе застосування восків, полиролей з натуральною основою - саме вони вбираються в дерев'яну поверхню та відлякують комах-шкідників. Перевірена косметика для дерев'яних сходів в поєднанні з якісними миючими засобами складають основний догляд за дерев'яними сходами.

 


Похожие страницы:
Свежие страницы из раздела:
Предыдущие страницы из раздела:

Песни про Одессу

Песни про Одессу

Коллекция раритетных, колоритных и просто хороших песен про Одессу в исполнении одесситов и не только.

Отдых в Одессе

Отдых в Одессе

Одесские пляжи и курорты; детский и семейный отдых; рыбалка и зелёный туризм в Одессе.

2ГИС онлайн

Дубль Гис

Интерактивная карта Одессы. Справочник ДубльГис имеет удобный для просмотра интерфейс и поиск.

Одесский юмор

Одесский юмор

Одесские анекдоты истории и диалоги; замечательные миниатюры Михаила Жванецкого и неповторимые стихи Бориса Барского.