Як правильно вибрати болгарку?

Раздел - Обзор

Болгарка — це інструмент, який виконує широкий спектр функцій. Може як різати вироби з каменю і металу, так і шліфувати, зачищати різні поверхні. Для того, щоб будівельні роботи протікали ефективна і продуктивна, необхідно вибирати тільки якісні інструменти. Перш за все покупець повинен визначитися з якою метою буде застосовуватися інструмент. Від цього буде залежати розмір болгарки що вибирається. Для побутових робіт підійде маленька болгарка, а для постійних будівельних — більша і професійна, що володіє великим набором функцій.

Як правильно вибрати болгарку

Розмір диска вирішує багато

Від розміру диска залежать роботи, які можна виконувати за допомогою болгарки. Розміри дисків поширені від 115 до 230 мм. Болгарки з маленькими дисками не призначені для відрізних робіт, ними зручно шліфувати. Найпопулярніший розмір диска при домашньому використанні – 125 мм, ними зручно не тільки шліфувати, але і різати до 30 мм в глибину, чого цілком достатньо для побутових потреб.

Диски більшого розміру – 155 мм, такий собі середнячок для тих хто не визначився з планом робіт. Далі за популярністю йде диск на 180 мм, болгарки такого типу все ще дозволяють шліфувати та вже ріжуть на велику глибину. Ну і крайність у 230 мм — професійний інструмент, не призначений для шліфування, тому що дуже важкий, різати дозволяє, але зі збільшенням ваги страждає зручність у використанні.

Наприклад, магазин пропонує вибрати болгарки, на 125 – 230 мм. Для побутових цілей 125 мм цілком достатньо. Це дозволяє під час ремонту відрізати арматуру. Таке обладнання здатне перерізати профіль, заточити будь-який інструмент, відшліфувати поверхні. Модель на 230 мм для будинку не актуальна. За виключенням вивчення новинки, вдома їй робити нічого, вона громіздка, незручна, багато важить і перевантажує мережу.

Важливий критерій — потужність

Стаціонарні та віртуальні магазини пропонують болгарки від 600 Вт до 3 кВт. Слабкий інструмент вважається одноразовим, працюючи на межі своїх можливостей — це пряма дорога до зменшення ресурсу. Для будинку може вистачити 800 Вт. Така модель буде легкою і зручною при роботі, не їстиме багато електроенергії, але якщо має бути робота по бетону, то варто звернути увагу на більш потужний інструмент до 1 кВт.

Болгарку більшої потужності вже буде важко тримати в руках через вагу і вібрацію. Для дачі рекомендовані значення 1.5 – 2 кВт. Модельне буде затухати та здатна впоратися з дрібними будівельними роботами. Більш потужну доведеться наздоганяти.

Як правильно вибрати болгарку

Додаткові можливості

Сьогодні виробники електроінструменту оснащують болгарки наступними додатковими функціями:

  • Плавний пуск. Запускає потужний інструмент плавним набором оборотів, запобігає вистрибування з рук, йде в комплекті з напівпрофесійним інструментом для частих робіт. Має властивість ламатися і змушує до розбирання і виключення з ланцюга.

  • Фіксація кнопки. Зручна при роботі на колінах. Можна покласти інструмент на землю щоб оберталась не болгарка, а сам виріб. Тут явний плюс.

  • Захист від пилу. Якщо планується робота по бетону — явний плюс.

  • Регулятор оборотів — якщо планується зміна розміру дисків — плюс. Якщо працювати стандартними дисками, то буде завжди викручений на максимальне значення.

Імениті виробники постачають побутові інструменти компромісними рішеннями:

  • Захист від пилу. Фірми, які дорожать своїм ім'ям не шкодують витрачати час на розробку і проектування інструменту для запобігання дурних поломок.

  • Легкість заміни щіток. Якщо щітки змінюються без повного розбирання або з мінімальними затратами, значить передбачається, що сам інструмент прослужить довше, ніж заводські щітки.

Так само при покупці зверніть увагу на можливість фіксації ручки, це дозволять знизити стомлюваність при роботі. Зверніть увагу, що побутові прилади призначені для роботи в циклах до 15 хвилин, далі йде перегрів.

Техніка роботи з болгаркою

Незалежно від того, якою моделлю болгарки ви працюєте, необхідно дотримуватися техніки роботи з цим будівельним інструментом:

  • Для дрібних робіт краще використовувати диск 115 по 125. Через те, що інструмент дуже швидко нагрівається, його необхідно періодично остуджувати. Щоб працювати з такими матеріалами, як камінь, скло або мармур використовують алмазний диск, який в процесі роботи необхідно поливати, захищаючи його таким чином від перегріву.

  • Якого б вигляду не був матеріал, він повинен бути міцно закріплений. Якщо ви хочете відполірувати поверхню, то краще використовувати спеціальний диск, який призначений для такого виду робіт. Ні в якому разі не можна використовувати пилку або фрезу замість диска, через те, що це може бути небезпечним для вашого життя.

Якщо ви будете дотримуватися всіх вимог по техніці безпеки при роботі з болгаркою, тоді робочий процес стане більш продуктивним, а головне приємним.

Песни про Одессу

Песни про Одессу

Коллекция раритетных, колоритных и просто хороших песен про Одессу в исполнении одесситов и не только.

Отдых в Одессе

Отдых в Одессе

Одесские пляжи и курорты; детский и семейный отдых; рыбалка и зелёный туризм в Одессе.

2ГИС онлайн

Дубль Гис

Интерактивная карта Одессы. Справочник ДубльГис имеет удобный для просмотра интерфейс и поиск.

Одесский юмор

Одесский юмор

Одесские анекдоты истории и диалоги; замечательные миниатюры Михаила Жванецкого и неповторимые стихи Бориса Барского.