Як вибрати міжкімнатні двері та їх різновиди

Раздел - Обзор

Як вибрати міжкімнатні двері та їх різновиди

Цікавитесь, як вибрати міжкімнатні двері в квартиру або будинок? Прочитавши нашу статтю, ви дізнаєтесь: які різновиди представлені на одеському ринку, як правильно вибрати розмір і конструкцію, враховуючи особливості приміщення та на чому можливо заощадити при покупці? Ці та інші моменти розглянемо детально, щоб зробити правильний вибір.

Різновиди міжкімнатних дверей

У будь-якій одеській квартирі або будинку рано чи пізно настає момент ремонту, що вимагає невеликих вкладень або капітального перетворення. Не обійтися при цьому без нових дверей як вхідних, так і міжкімнатних. Сьогодні нашу увагу привернули міжкімнатні двері, ціна яких представлена на ринку від 3 до 45 тисяч гривень. Необізнаному споживачеві легко розгубитися в нескінченних рядах різноманітних дверей. Серед українських виробників виділяються компанії "Портес" та "Holz". Завдяки ним кожен може обрати для себе кращі двері.

Обрати зовнішні двері ви можете на сайті http://holz.ua/. Вони будуть за стилем такі ж самі, як міжкімнатні двері.

Всі моделі умовно можна розділити на наступні категорії:

за конструкцією:

 • однодверні;
 • двохдверні;
 • глухі;
 • комбіновані.

за способом відкриття:

 • двостулкові або двійчасті;
 • розсувні за принципом купе;
 • розсувні за принципом гармошки або ширма;
 • митників, що відкриваються одночасно як в одну, так і в інший бік.

Як вибрати міжкімнатні двері та їх різновиди

за видом матеріалу:

 • дерев'яний масив;
 • імітація дерева - МДФ, шпоновані, ламіновані;
 • пластикові;
 • скляні;
 • металеві.

Як вибрати міжкімнатні двері та їх різновиди

за формою:

 • прямокутні;
 • закруглені;
 • арочні.

Як вибрати міжкімнатні двері та їх різновиди

за стилем:

 • класика;
 • модерн;
 • хай тек;
 • романтизм;
 • мінімалізм і т. д.

Асортимент значний. Але якщо знати стилістику, розміри, планування, кліматичні особливості приміщення, вибрати відповідні міжкімнатні двері не складе труднощів.

Як правильно вибрати розмір і конструкцію, враховуючи особливості приміщення?

Перед тим, як йти до магазину необхідно з'ясувати кілька моментів:

1. Скільки міжкімнатних дверей необхідно купити.

Квартири бувають різні. Кожне приміщення необхідно ізолювати, щоб створити комфортні умови проживання. Всі двері повинні бути одного стилю, розміру. Виняток становлять міжкімнатні отвори в ванну кімнату і туалет через наявність порога. Поріг зменшує висоту полотна на 100 мм. Це необхідно враховувати при виборі моделі. Не всі виробники випускають повну лінійку міжкімнатних дверей. Тоді необхідно враховувати можливість покупки аналогічного примірника з іншої колекції.

Але всі двері необхідно купувати в один час. Виробники періодично змінюють колекції. Купивши одні або двоє дверей в один час, і вирішивши докупити решту пізніше, можна зіткнутися з відсутністю товару у постачальника або отримати виріб з відмінностями колірними та декоративними. Тому необхідно купувати моделі для всіх міжкімнатних отворів, в тому числі кухні, ванної кімнати, туалету, підсобного приміщення.

Як вибрати міжкімнатні двері та їх різновиди

2. Який розмір міжкімнатного отвору в усіх кімнатах.

Не знаючи точного розміру міжкімнатних отворів, складно вибрати правильні габарити виробу. Для цього візьміть рулетку, заміряйте ширину і висоту прорізів кожного приміщення. Хоч квартири будують за проектом, розміри прорізів можуть бути різними. Ми заміряємо габарити отвору, в який будуть встановлюватися несуча коробка і полотно. Зазвичай стулка має розмір менше отвору на 100 мм. Враховуємо зазори, необхідні для запінення короба і легкого відкривання.

Наприклад, якщо отвір в спальню дорівнює 900 мм, дверне полотно повинне мати ширину 800 мм. При висоті прорізу 2100 мм, висота полотна складе 2000 мм.

3. Однодверна або дводверна конструкція потрібна для поділу приміщень.

При розмірі отвору більше 900 мм бажано вибирати двохдверну конструкцію. Однодверна модель займе багато місця у відкритому положенні і може перекрити прохід. Часто двохдверна модель встановлюється в зал або вітальню кімнату. Особливі характеристики деяких приміщень вимагають індивідуального підходу при замовленні комплекту. Приміщення, що володіють просторими кімнатами, дозволяють змінити розміри отвору і купити двері більшого розміру або іншої комплектації, ніж раніше.

4. Яка система відкривання міжкімнатних дверей підійде для вашої планування.

5. Матеріал, з якого повинен бути виготовлений комплект.

6. Форма отвору: прямокутна, арочна, округла.

Вибираючи міжкімнатні двері, зверніть увагу на форму отвору. При установці може виникнути проблема непотрапляння коробки в проріз. Доведеться міняти його обриси або міняти комплект. За формою міжкімнатні отвори можуть бути прямокутні, з невеликою видовженістю або у вигляді арки.

7. Скільки грошей плануєте витратити на покупку.

Збираючись купити нові міжкімнатні двері, порахуйте свій бюджет. Встановлювати слід всі двері відразу, щоб не виникло проблем з кольором, дизайном або відсутністю моделі у виробника.

8. Установка міжкімнатних дверей буде здійснюватися самостійно або майстрами виробника.

Бюджет ми порахували, але залишився ще один нюанс - установка кожного виробу в квартирі. Ким буде здійснюватися? Якщо своїми силами, додаткових витрат не буде, якщо майстрами-установниками, доведеться викласти не маленьку суму. Такі послуги коштують дорого.

Песни про Одессу

Песни про Одессу

Коллекция раритетных, колоритных и просто хороших песен про Одессу в исполнении одесситов и не только.

Отдых в Одессе

Отдых в Одессе

Одесские пляжи и курорты; детский и семейный отдых; рыбалка и зелёный туризм в Одессе.

2ГИС онлайн

Дубль Гис

Интерактивная карта Одессы. Справочник ДубльГис имеет удобный для просмотра интерфейс и поиск.

Одесский юмор

Одесский юмор

Одесские анекдоты истории и диалоги; замечательные миниатюры Михаила Жванецкого и неповторимые стихи Бориса Барского.