Книга року: цікаве про конкурс від ВВС

Раздел - Блоги про Одессу

Традиційні для української літературної спільноти конкурси проводяться щорічно за участі культурної програми ЄБРР. Головні номінації, які визначаються: книга року, есеїстика та дитячі твори ВВС. У кожному відборі проходили відбір понад сотні робіт. У цьому році фінал традиційно відбудеться на початку грудня.

Книги

Про видавництва та переможців

Кожне видавництво, звісно, має власних прихильників та намагається слідувати певним принципам публікації. Можете ознайомитися з книгами, які сортуються за видавництвом, за наступним посиланням: https://book-ye.com.ua/catalog/vydavnytstva/ у «Книгарні Є». Тож кожен український читач може знайти для себе нового автора завдяки подібним конкурсам.

У 2021 році у довгі списки зі 134 робіт до фінішної прямої вийшло 39 у трьох номінаціях. Що стосується безпосередньо переможців минулих років, то у 2020 році за трьома номінаціями було визначено такі твори: 

  • «Юпак»; (видавництво «Белка»);

  • «Мед і Паштет — фантастичні вітрогони» («А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА»);

  • «Планета Полин» (видавництво «Комора»).

У 2019 році відповідно отримали нагороду Тамара Горіха Зерня з книгою «Доця», Володимир Арєнев з дитячим романом «Сапієнси» та Тарас Прохасько з есе «Так, але…». Переможці 2021 року отримають нагороду за перше місце у розмірі £1,000.

Мотивація попередніх років.

Переможницею у 2012 році стала Леся Воронина та її дитяча книжка «Таємне Товариство Боягузів та Брехунів». Сьогодні цей фантастичний роман входить до шкільної програми семикласників. Тож у конкурсі від ВВС виграють дійсно якісні роботи талановитих авторів.

Двічі отримував премії Сергій Жадан — «Капітал» 2006 року та «Ворошиловград» 2010 року. А після цього у 2007 році він сам був у складі журі, які оцінювали конкурс. Тож для авторів це можливість отримати визнання фахових спеціалістів, а для читачів — змога знайти нових та нетипових письменників. До речі, знайти друковані книги можна на book-ye.com.ua. Серед журі головні редактори видань, блогери, професори тощо.


Похожие страницы:
Свежие страницы из раздела:
Предыдущие страницы из раздела:

Песни про Одессу

Песни про Одессу

Коллекция раритетных, колоритных и просто хороших песен про Одессу в исполнении одесситов и не только.

Отдых в Одессе

Отдых в Одессе

Одесские пляжи и курорты; детский и семейный отдых; рыбалка и зелёный туризм в Одессе.

2ГИС онлайн

Дубль Гис

Интерактивная карта Одессы. Справочник ДубльГис имеет удобный для просмотра интерфейс и поиск.

Одесский юмор

Одесский юмор

Одесские анекдоты истории и диалоги; замечательные миниатюры Михаила Жванецкого и неповторимые стихи Бориса Барского.