Вітаміни для дітей: що потрібно знати?

Раздел - Обзор

Дитячий організм витрачає величезну кількість енергії: дитина розвивається, знаходиться в постійному русі, пізнає навколишній світ. Лічильник вітамінів раз у раз видає низькі показники, які проявляються у вигляді проблем зі шкірою, зубами, волоссям або суглобами. Крім овочів і фруктів, в якості профілактики можна використовувати вітамінні комплекси.

Вітаміни для дітей та їх корисний вплив

Вітаміни - це

В першу чергу, ви повинні знати, що вітаміни для дітей не є ліками, які застосовуються тільки в разі хвороби. Жодна реакція в організмі не відбувається без участі живих частинок - ми отримуємо вітаміни виключно в готовому вигляді (з їжею або у формі різнокольорових пігулок).

Вони допомагають нормальній роботі ферментів і гормонів, що відповідають за справний функціонування внутрішніх органів наших улюблених діточок і їх здоровий зовнішній вигляд. До того ж, деякі маленькі рятувальники (вітамін С, біофлавоноїди, вітамін Е) захищають від шкідливих бактерій і не дають імунітету раптово ослабнути.

Вітаміни діляться на дві категорії: водорозчинні (вітамін С і вітаміни групи В, РР - фолієва і пантотенова кислоти, піридоксин, ніацин і ін.) І жиророзчинні (A, D, E, К). Особливо важливо стежити за тим, щоб всі ці хлопці активно потрапляли в організм, що росте дошкільника.

Брак вітамінів у дітей

Маленьким першовідкривачам ще більше, ніж дорослим, необхідні вітаміни. Наприклад, А потрібен для пильність очей, формування скелета, високою регенерації слизових оболонок, нормального росту, розвитку легенів і шлунково-кишкового тракту. Його недолік відразу ж видно на шкірі, також виникають проблеми із зором.

У достатній кількості вітамін знаходиться в таких продуктах, як печінка, вершкове масло, вершки, сир, яєчний жовток, риб'ячий жир. У моркві, солодкому перці, зеленій цибулі, петрушці, щавлі, шпинаті, шипшині, обліписі, абрикосах міститься провітамін А (b-каротин).

Вітаміни групи B також важливі. Почнемо з B1 - він теж приймає участь в адекватній роботі зору, але його первинні корисні властивості - це підтримка розумової діяльності і забезпечення нормального «спілкування» організму з вуглеводами. Звідси випливає величезна кількість енергії для всяких повсякденних дитячих справ і справ. Його недолік проявляється в підвищеній втомлюваності і дратівливості. Він ховається в крупах (гречка, вівсянка, пшінки), печінці, м'ясі (свинина, телятина), горіхах, меді, висівках, горосі, квасолі, сої.

Далі - B2. Він займається волоссям, нігтями і шкірою. Тут необхідно зробити упор на яблука, листя салату, яйця, молочні продукти (сир, молоко, сир). B6 - нервова система дітей завжди рада цьому біологічно активного хлопцеві. При його нестачі можлива поява судом, відставання в рості, зниження апетиту. У великій кількості він міститься в курячому м'ясі, печінці, рибі (кета), крупах (гречка, пшінки), пшеничній муці, кунжуті і соняшнику, капусті, картоплі, горіхах.

B9 попередить недокрів'я і також подбає про стан шкіри. Хворі дітки особливо мають потребу в цьому вітаміні, тому що він підвищує апетит. У достатній кількості вітамін зосереджений в сирі, сирі, харчових дріжджах, рибі, овочах.

B12 - допомагає нервовій системі нормально працювати і, в принципі, захищає її від шкідливих зовнішніх впливів. Пам'ять теж скаже «Дякую!» за вживання цього важливого вітаміну групи B. Величезна кількість міститься в зелені, сухих злакових сніданках, рибі (форель, сом).

Здоровий сон малюка

Вітамін С - головний захисник імунної системи дитини, в тому числі і від алергічних реакцій. При його нестачі порушується розвиток нервової системи і знижується апетит. У великій кількості міститься в солодкому перці, шипшині, горобині, свіжій капусті, помідорах, моркві, картоплі, цитрусових, ківі.

D - відповідає за нормальний розвиток скелета (допомагає регулювати кількість магнію і кальцію в організмі малюка). Також він входить до складу ферментів, які несуть відповідальність за мінеральні речовини в зубах і взагалі у всіх суглобах. Його недолік характеризується надмірною пітливістю, слабкістю, дратівливістю, кришаться зубами, болем у м'язах і суглобах. Отримати в достатній кількості його можна з таких продуктів, як молоко, печінку, жирні сорти риби, яйця, ікра, риб'ячий жир.

Песни про Одессу

Песни про Одессу

Коллекция раритетных, колоритных и просто хороших песен про Одессу в исполнении одесситов и не только.

Отдых в Одессе

Отдых в Одессе

Одесские пляжи и курорты; детский и семейный отдых; рыбалка и зелёный туризм в Одессе.

2ГИС онлайн

Дубль Гис

Интерактивная карта Одессы. Справочник ДубльГис имеет удобный для просмотра интерфейс и поиск.

Одесский юмор

Одесский юмор

Одесские анекдоты истории и диалоги; замечательные миниатюры Михаила Жванецкого и неповторимые стихи Бориса Барского.