Купівля б/у авто з Європи

Раздел - Блоги про Одессу

В Одесі є багато автолюбителів, які тільки прагнуть купити дешеве авто з єврономерами. Але треба знати, що в Україні нажаль діє закон та є спевні схеми, які дозвляють його обійти. Корисна інформація для тих, кто цікавиться купівлею б/у автівки з Європи.

Купівля б/у авто з Європи

Які закони діють в Україні

За їзду на автомобілі без розмитнення в Україні власник машини з іноземною реєстрацією повинен заплатити штраф в сумі 420 000 гривен (розмір штрафу дорівнює 300% обов'язкового митного платежу). При цьому поліція має право забрати авто на іноземних номерах і доставити його на штрафмайданчик - для подальшої конфіскації в дохід держави.

Таке рішення прийняв Вищий адміністративний суд України і тепер все нижчестоящі (районні) суди будуть дотримуватися аналогічної позиції. Це означає, що водії машин без української реєстрації стали «поза законом», а суми штрафів за ввезення в Україну та управління авто з іноземними номерами складають сотні тисяч гривень. Розмір штрафу залежить від вартості машини, яка пригнана з-за кордону - були випадки, коли штраф перевищував 1 млн грн.

Тому якщо ви хочете купить бу автомобіль в Україні, то легше це зробити за допомогою компаній-посередників. Звичайно, з усього сказаного вище бувають винятки, давайте розглянемо їх докладніше.

Винятки з правил та схеми ввезення.

Схеми ввезення та подальшого використання авто з Європи без розмитнення:

 • «На іноземця»;
 • «Вічний транзит».

Автоюристи все частіше рекомендують схему «вічного транзиту». Законодавство України, яке регламентує порядок і процедуру притягнення до адміністративної відповідальності водіїв нерозмитнених машин, містить один істотний недолік, що дозволяє їздити на автомобілі з іноземними номерами без обмежень у часі та термінах (без перспектив оплати повторних штрафів). Ця схема називається «вічний транзит» і принцип її дії полягає в прогалинах українського законодавства. Водій один раз оплачує штраф за їзду на нерозмитнених авто в сумі 8500 грн., Однак після цього закон не зобов'язує вивозити машину на іноземних номерах за кордон.

Іншими словами, в разі складання протоколу і винесення постанови про накладення штрафу - можна продовжувати користуватися авто. Повторно залучити водія до адмінвідповідальності за тією ж статтею чинне законодавство вже не дозволяє. Таким чином, заплативши один раз адміністративний штраф, з'являється можливість їздити по Україні на «вічному транзит» нескінченно довго. Виняток становлять випадки, коли поліцейські забрали на штрафмайданчик нерозмитнений автомобіль (повернути його буде складно).

Країни, звідки найчастіше завозять нерозмитнені автомобілі в Україні:

 • Литва (литовські номера, LT)
 • Польща (польські номери, PL)
 • Латвія (латвійські номера, LV)
 • Угорщина (угорські номера, H)
 • Німеччина (німецькі номера, D)
 • Румунія (румунські номери, RO)
 • Болгарія (болгарські номера, BG)
 • Придністров'я (придністровські номери)

Купівля б/у авто з Європи

Пункти пропуску через кордон, де ввозять машину з іноземним номером:

 • Ягодин (авто з Польщі)
 • Шегині - Медика (Польща)
 • Грушів - Будомєж (Польща)
 • Краковець - Корчова (Польща)
 • Угринів - Долгобичув (Польща)
 • Смільниця - Кросценко (Польща)
 • Гребенне - Рава-Руська (Польща)
 • Нові Яриловичі - Нова Гута (Білорусія)

Доречі краще дивитись такі варіанти серед областних центрів, які межують з кордонами інших країн. Наприклад, можно знайти авто в Чернівцях з пробігом, яке вже офіційно розмитнене та купити його в лізинг.

Купівля та продаж нерозмитнених авто

Правила, які потрібно знати, якщо хочете купити або продати нерозмитнений автомобіль в Україні:

 1. Переоформлення машин з європейськими номерами на нового власника неможливо, тому угода купівлі-продажу не гарантується і не захищається державою.

 2. При оформленні нерозмитненого авто на громадянина України (будь-яким способом), новому власнику загрожують штрафні санкції за порушення ст. 485 Митного кодексу.

 3. Відповідальність за незаконне використання автомобіля на іноземних номерах несе особа, яка ввезла машину на територію України в режимі транзиту або тимчасового ввезення.


Похожие страницы:
Свежие страницы из раздела:
Предыдущие страницы из раздела:

Песни про Одессу

Песни про Одессу

Коллекция раритетных, колоритных и просто хороших песен про Одессу в исполнении одесситов и не только.

Отдых в Одессе

Отдых в Одессе

Одесские пляжи и курорты; детский и семейный отдых; рыбалка и зелёный туризм в Одессе.

2ГИС онлайн

Дубль Гис

Интерактивная карта Одессы. Справочник ДубльГис имеет удобный для просмотра интерфейс и поиск.

Одесский юмор

Одесский юмор

Одесские анекдоты истории и диалоги; замечательные миниатюры Михаила Жванецкого и неповторимые стихи Бориса Барского.