Якими якостями повинен володіти тендерний фахівець?

Раздел - Статьи

Для початку давайте розберемося яким повинен бути тендерний фахівець в Україні, складемо його професійний портрет. Спеціаліст по тендерам, або як ще називають цю посаду в Україні, - спеціаліст по закупівельної діяльності, повинен відповідати певним критеріям, необхідним для даного виду діяльності.

Smarttender – електронний майданчик комерційних та державних тендерів Prozorro

Яким покинен бути тендерний спеціаліст?

Нерідко буває так, що до цієї роботи приступає людина з невеликим досвідом участі в тендерах, або зовсім без практичного досвіду, що призводить до негативних наслідків - від втрати забезпечення контракту (а це сума в сотні тисяч та мільйонів гривень), попадання в реєстр недобросовісних постачальників, до великих штрафів і судових розглядів.

Спеціалісти компанії «SmartTender» виділяють шість основних якостей, якими повинен володіти тендерний спеціаліст.

1. Наявність актуальних знань.

Практично кожен місяць відбуваються зміни в українських законах, що регулюють сферу держзакупівель, з'являються нові приклади судової практики, тому в цій сфері, як ніде в інший, необхідно завжди залишатися в курсі останніх змін і підвищувати свою кваліфікацію.

2. Досвід участі та перемог

Першокласний тендерний фахівець має великий досвід участі в електронних комерційних торга на закупівлі (smarttender.biz/ru/kommercheskie-torgi/). Він здатний похвалитися позитивними результатами, будь то перемоги в великих аукціонах і конкурсах або велика кількість підтверджених процедур.

Електронні комерційні торги на закупівлі SmartTender

Важливо пам'ятати, що участь в тендерах - командна робота: відповідальність за перемогу лежить не тільки на тендерному фахівця, а також на юристах, технічних фахівцях, закупівельниках, логістах. Тому наявність перемог, нехай навіть їх буде небагато, - це вже великий плюс в скарбничку компетенцій фахівця із закупівель, оскільки говорить про наявність досвіду участі в тендерах.

3. Досвід роботи в «крутий» компанії.

Робота у великій, відомій, процвітаючої компанії - досягнення, яке робить резюме спеціаліста по тендерам престижною і перспективною. Якщо ж говорити про досвід роботи в цілому, то мінімальний досвід в цій області у людини повинен бути не менше п'яти років!

4. Підвищення кваліфікації та особистий розвиток.

Нагадаємо ще раз - у фахівця по тендерам обов'язково повинні бути сертифікати навчання і документи, що підтверджують регулярне підвищення кваліфікації! Одного або двох курсів перепідготовки та парочки вебінарів по темі тут буде недостатньо.

На сьогоднішній день закупівлі регулюють два закони. Щоб орієнтуватися в них необхідно не тільки добре знати самі статті закону, а й цивільне законодавство, численні локальні нормативно-правові акти та інші Положення. Саме тому першокласний фахівець по тендерам постійно вчиться, підтримуючи і підвищуючи свою професійну кваліфікацію.

Плюсом тут буде також участь у всіляких тематичних конференціях, а також досвід виступів в ролі доповідача.

5. Наявність мотивуючої професійної мети.

Мета в цій області обов'язково повинна бути! Вона може бути будь-якию: виграти конкурс на мільярд гривень, стати найкращим у тендерній галузі, почати викладати, перемогти в найбільшому конкурсі за рік або в історії, виграти найбільшу кількість аукціонів. Саме такі амбітні цілі мотивують на досягнення.

6. Сильні особисті якості.

Першокласний фахівець по тендерам завжди виглядає бездоганно: зовнішній вигляд для людини, який працює з людьми, важливий, тому велика увага приділяється зачісці, костюму та манерам. В роботі, багато в чому пов'язана з постійною комунікацією, охайність безпосередньо впливає на результат, вам адже будувати довгострокові відносини з замовниками, в кінці кінців.

Активність і енергійність - ще два якості, які допоможуть стати ефективним тендерним фахівцем. Беручи участь у закупівлях, доводиться обробляти величезну кількість інформації, проводити і контролювати відразу кілька процедур, і при цьому залишатися спокійним. Якщо фахівець отримує задоволення від такої рутини і в ньому горить азарт майбутньої перемоги, то досягти успіху в цій галузі йому буде набагато простіше.

Песни про Одессу

Песни про Одессу

Коллекция раритетных, колоритных и просто хороших песен про Одессу в исполнении одесситов и не только.

Отдых в Одессе

Отдых в Одессе

Одесские пляжи и курорты; детский и семейный отдых; рыбалка и зелёный туризм в Одессе.

2ГИС онлайн

Дубль Гис

Интерактивная карта Одессы. Справочник ДубльГис имеет удобный для просмотра интерфейс и поиск.

Одесский юмор

Одесский юмор

Одесские анекдоты истории и диалоги; замечательные миниатюры Михаила Жванецкого и неповторимые стихи Бориса Барского.