Ринок зернових в Україні в сезоні 2018-2019

Раздел - Статьи

Прогнози показують, що 2018 рік виявився вдалим і сільськогосподарський сезон 2018-2019 обіцяє повністю покрити споживання і очікування ринку. Повсюдне скорочення світових запасів зернових на всіх континентах тільки грає на руку Україні. І особливо це зниження помітно на частці кукурудзи. Сьогодні ми якісь ще новини нам готує майбутній сезон і яка ситуація спостерігається на світових ринках в минулому.

Ринок зернових в Україні в сезоні 2018-2019

Попередній прогноз для міжнародного ринку

Оцінки експертів показують, що обсяги міжнародної торгівлі щодо зернових сільгосппродуктів знизиться лише незначно. Причому зниження це буде в порівнянні зі знаменною минулим сезоном, коли був встановлений абсолютний рекорд врожайності. Тобто, тенденція зберігається і виробництво утримується на високому рівні.

Ринок знаходиться в стабільному стані, а значить збережеться і високий імпортний попит на завжди актуальні пшеницю, рис і ячмінь. На жаль, нескінченно зростає і споживання, а значить для його задоволення потрібні ще більші зусилля.

У процентному співвідношенні світове виробництво постраждало незначно, але в товарному еквіваленті це вже 41,2 мільйона тонн загальної кількості зернових (що становить -1,6% в порівнянні з минулим сезоном).

Основна частина втрат буде підв`язана на зниження виробництва фуражного зерна. Експерти з ФАО оцінили втрати сезону 2018-2019 в 36,6 мільйона тонн (що на 2,6% нижче торішнього рекорду). Другою суттєвою втратою стала стала кукурудза. Її світове виробництво втратить аж на 40,5 мільйона тонн, що вже суттєво вплине на очікування ринку. Адже таку втрату можна оцінити майже в 4% відносно минулого періоду.

Однак турбуватися тут нема про що, бо головною причиною такого зниження послужило очікуване скорочення посівних площ на території США, Бразилії, Південної Африки, Європейського Союзу та Аргентини.

Пшениця також впала в виробництві на 1,5%, що дорівнює 11,3 мільйона тонн. Найбільший обсяг зниження доведеться на РФ, а саме 9 мільйонів тонн доведеться тільки на неї через зниження попиту за рахунок минулорічних результатів.

Стосовно зростання, вгору йде виробництво рису і в минулому році воно досягло рекордних показників. Тепер населення планети виробляє 510 мільйона тонн популярного харчового продукту, що на 7 мільйонів тонн перевищує минулі показники. Разом з цим зросло і споживання цього продукту і повсюдного попиту на нього. В цілому рік пройшов позитивно, і лише незначно не відповідав очікуванням ринку.


Похожие страницы:
Свежие страницы из раздела:
Предыдущие страницы из раздела:

Песни про Одессу

Песни про Одессу

Коллекция раритетных, колоритных и просто хороших песен про Одессу в исполнении одесситов и не только.

Отдых в Одессе

Отдых в Одессе

Одесские пляжи и курорты; детский и семейный отдых; рыбалка и зелёный туризм в Одессе.

2ГИС онлайн

Дубль Гис

Интерактивная карта Одессы. Справочник ДубльГис имеет удобный для просмотра интерфейс и поиск.

Одесский юмор

Одесский юмор

Одесские анекдоты истории и диалоги; замечательные миниатюры Михаила Жванецкого и неповторимые стихи Бориса Барского.